VİP Güvenlik


Özel Güvenlik, Uzmanca Uygulanması Açısından Zor Bir iştir. Özel Güvenlik Şirketlerinin tahsis ettiği Özel güvenlik veya özel koruma olarak tabir edilen güvenlik görevlisi, 90 saatlik veya 120 saatlik Bir eğitimden geçmelidir. Bu Eğitim Silahlı Eğitim Veya Silahsız Eğitim Olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bu eğitim sonucunda Korunma ihtiyacı veya isteği olan müşterilere Özel koruma görevi yapmaya hak kazanır. 

Özel güvenlik yapan güvenlik personelinin işi başarılı bir şekilde uygulanması için personelin uyması gereken kurallar ve sahip olması gereken bazı özellikler vardır.

Zira korumasını üstleneceği Kişinin Sosyal yaşantısına ayak uydurmak zorundadır. Dolayısı ile sosyal yaşam basamaklarının hepsini bilmesi ve profesyonelce uygulaması gerekmektedir. Ayrıca insan psikolojini çok iyi anlaması ve bu doğrultuda hareket edebilme yetisine sahip olması gerekmektedir.

VİP - Özel GÜvenlik Görevlisinin Sahip Olması Gereken Özellikler Şunlardır;

- Yakın Koruma, VİP Güvenlik Eğitimini Tamamlamış Olması gerekmektedir.
- İnsan Analiz Etme Özelliğine Sahip olmalıdır. 
- Sosyal yaşam Kademelerini Bilmesi Gerekmektedir
- Adab-ı Muhaşerat Kurallarını Çok iyi Bilmesi Gerekmektedir
- VİP'sini Çok iyi tanıması gerekmektedir.
- Yüksek Fiziki Dayanıklılık özelliğine Sahip olması gerekmektedir.
- Saldırı kademelerinin hepsini bilmeli ve uzman savunma tekniklerine sahip olmalıdır.


Hun Güvenlik Şirketi, VİP - Özel Koruma işlerinde bünyesinde barındırdığı ve VİP'ler için özel olarak eğitilmiş güvenlik personellerini görevlendirmektedir. 5188 sayılı kanunda kısıtlı özel güvenlik eğitimlerine ek olarak uzmanlarca geliştirilmiş yakın koruma, VİP  koruma, ve sosyal koruma konularında eğitim sağlamaktadır.

 

Personel Temini

Çalıştığı süre içerisinde, hizmeti kesintisiz ve görev tanımına uygun olarak yapar. Firmamızın güvenlik organizasyonunda gündüz ve gece vardiyalarında görev yapacak olan güvenlik konusuna tamamen hakim güvenlik görevlilerimiz, firma yönetiminin güvenlik hizmeti ile ilgili problemlerini şirket merkezimizle birlikte en kısa zamanda en iyi çözümleri üreterek hizmet vereceklerdir.