Fiziki Güvenlik


Fiziki Özel güvenlik günümüzde genel kolluğun en önemli yardımcısı konumuna gelmektedir. 2004 yılında yasalaşan 5188 sayılı kanun ile çeki düzen verilen özel güvenlik firmaları, bizce hala çok fazla olan yasal boşluklara rağmen işini ciddiye alan ve kurumsallaşmaya önem veren şirketler sayesinde önemli yol almıştır. 

Hun Güvenlik olarak bizde fiziki güvenlikte kurumsallaşma adına çok önemli adımlar attık ve sektördeki yerimizi sağlamlaştırdık, hala gelişimimize devam etmekteyiz. Bu amaçla “markalaşma ve hizmette kalite standartlarımızı” belgelendirerek bunların akreditasyonlarını gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Şirket üst düzey yönetiminde bulunan tüm arkadaşlarımız genel kolluk emeklisi (asker , polis) ve fiziki güvenliğin profesyonellerinden oluşmaktadır.Bu oluşumda Hun güvenliğin disiplin ve yüksek performans anlayışına yansımıştır. bu anlayışta Hun güvenliğe kısa sürede hak ettiği bir şöhret getirmiştir. Sizlerinde fiziki güvenlik sorunlarınızda Hun güvenliğin profesyonel çözüm anlayışıyla yanı başınızdayız. 

Korumakla görevli olunan bina tesis ve bölgelere istenmeyen şahısların yabancı maddelerin girmesini veya çıkmasını engellemek, bilinen maddelerin haricinde yabancı maddelerin kontrol edilmeden giriş ve çıkışını engellemek, hırsızlık, soygun, sabotaj gibi olayların meydana gelmesini önlemek için oluşturulan maddi önlemlerdir. Caydırıcı olmasının yanında, tehdit meydana geldiğinde tehdidi geciktirerek görevlilerin müdahalesini de sağlamaya eş yarayan tedbirlerdir.

Fiziki güvenlik tedbirleri konuların yerin hassasiyetine, koruma amacına göre arttırılabilir veya azaltılabilir. Personelden önemli ölçüde tasarrufu sağlar.

Fiziki güvenlik tedbirlerinin büyük ölçüde alındığı yerlerde suç işleme oranlarında düşüş olduğu gözlemlenmiştir. Fiziki güvenlik sistemlerinin unsurlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Personel Temini

Çalıştığı süre içerisinde, hizmeti kesintisiz ve görevtanımına uygun olarak yapar. Firmamızın güvenlik organizasyonunda gündüz ve gece vardiyalarında görev yapacak olan güvenlik konusuna tamamen hakim güvenlik görevlilerimiz, firma yönetiminin güvenlik hizmeti ile ilgili problemlerini şirket merkezimizle birlikte en kısa zamanda en iyi çözümleri üreterek hizmet vereceklerdir.